چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟ – جراحی چشم – دکتر چشم | متخصص چشم | عمل لیزیک و لازک | آب مروارید

Blog

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

by جراحی چشم in آوریل 22, 2018

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

خونریزی چشمها ، گاهی اوقات به عنوان قرمزی چشم شناخته می شوند، از طریق رگ های خونی در سفیدی چشم شما (اسکلرا) ایجاد می شوند. چشم ها ممکن است به عنوان یک علامت مربوط به وضعیت چشم، آسیب یا آلرژی ایجاد شوند. گاهی اوقات خونریزی چشمها به هیچ وجه اتفاق نمی افتد.اگرخونریزی یک چشم دوباره باز گردد، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا علت را جویا شود

بدانید که شرایط تا وقتی جدی است که علت آن تشخیص داده نشده است. اگر چشمان شما دردناک است و بیش از چند روز باقی بماند، با مشاور خود مشورت کنید.علل زیادی وجود دارد، و ممکن است بیش از یک راه برای درمان خونریزی چشم شما وجود داشته باشد

 

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

قرمزی عروق خونی چشم شما ممکن است به علل زیر باشد:    

کنژنکتیویت

رگ های خونی را به علت آسیب یا آلرژی

عفونت های چشم مانند بلفاریت

استفاده از لنز تماس نامناسب

قطره سفید کننده چشم

سرما و آنفولانزا

سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و مصرف مواد مخدر

خستگی و چشم های خشک

کنژنکتیویت ملانین یک غشای نازک و شفاف است که خارج از چشم را پوشش می دهد و همچنین درون پلک ها قرار دارد.

یکی از دلایل احتمالی چشم قرمز، کم خونی است. چشم متورم و تحریک پذیر می شود.

 

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

 

کنژنکتویت چگونه ایجاد میشود؟

این ممکن است به علت یک واکنش آلرژیک (به عنوان مثال به گرده)، یک عفونت ، یا یک عامل تحریک کننده مانند کلر باشد.

اگر به آن مشکوک هستید، چه کاری باید انجام دهید؟ به پزشک مراجعه کنید ، یک پزشک پس از شناسایی علت، ممکن است قطره های آنتیبیوتیک چشم یا آنتی هیستامین ها را تجویز کند. کنژنکتیویت گاهی مسری است اطمینان حاصل کنید که شما لوازم آرایشی و شستشو را به اشتراک نمی گذارید.

 

شما ممکن است خونریزی چشمها را در نتیجه  رگ های خونی در چشم مشاهده کنید. حرکات شدید مانند سرفه یا فشار دادن می تواند باعث ایجاد رگ های خونی در چشم شما شود. این نیز ممکن است به دلیل آسیب باشد. داروهایی نظیر آسپیرین ممکن است توانایی خون در لخته شدن را کاهش دهد، و ممکن است چشم قرمز به نظر بسیار قرمز تبدیل شود.

اگر خونریزی چشمهای  شما ناشی از آسیب یا درد باشد، باید به دکتر مراجعه کنید. عفونت های چشم می تواند باعث ایجاد التهاب در رگ های خونی چشم شود. شما ممکن است بخواهید با پزشک خود مشورت کنید تا به تشخیص عفونت چشم که از آن رنج می برید کمک کنید. یک نمونه ممکن است بلفاریت باشد.

بلفاروپلاستی :

بلفاروپلاستی درناحیه ای که مژه های شما بر روی پلک شما رشد می کنند، موجب بروز آن می شود. این می تواند باعث قرمزی، تحریک، حساسیت به نور و مژه ها شود. اگر احساس می کنید که از بلفاریت رنج می برید، حتما بهداشت خوب را تمرین کنید. اگربهبود نیافتد، با پزشک خود مشورت کنید.

 

استفاده از لنز تماس نامناسب :

اگر شما از لنزهای تماسی استفاده می کنید، ممکن است از قرمزی چشم ها به دلیل عدم استفاده درست از آنها رنج ببرید ؛ از آنها دوری کنید.  قبل از قرار دادن یا برداشتن لنزهای تماسی، باید دست ها را کاملا شستشو دهید و خشک کنید. آنها باید پس از هر استفاده، اگر روزانه یکبار مصرف شوند، باید برداشته شوند. اگر لنزهای یکبار مصرف ماهانه دارید، باید آنها را در مایع تمیز کننده صحیح ذخیره کنید. در انواع لنزها  لنز نازک تر، اکسیژن بیشتری به چشم شما می رساند .

نوع لنزهایی که استفاده می کنید را بررسی کنید. لنزهای نرم افزاری حاوی هیدروژل سیلیکون اجازه می دهد مقدار زیادی اکسیژن برای رسیدن به چشم فراهم شود. از متخصص چشم خود بخواهید این اطلاعات را در دسترس شما بگذارد

 

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

 

 قطره سفید کننده چشم  در برابر ضد قرمزی:

قطره های سفید کننده معمولا برای کاهش علائم چشم قرمز گرفته می شود. با این حال، استفاده بیش از حد از این قطره می تواند به چشمان شما ایجاد مقاومت بدهد، به طوری که قطره دیگر موثر نیست . علاوه بر این، هنگامی که قطره ها از بین می روند، ممکن است علائم شما بدتر شده باشد.این به نام هپاتیت بادی است و به همین علت است که قطره های سفید کننده چشم باعث کاهش جریان خون در چشم می شود.

سرما و آنفولاتزا :

چشم های قرمز یک نشانه سرما و آنفولانزا هستند. آنها معمولا در طی یک عفونت سینوس وجود دارند، به ویژه اگر شما سرفه یا عطسه کنید. قرمزی چشم بعد از اینکه شما از سرما یا آنفولانزا رهایی پیدا کردید ناپدید می شوید.

 

سیگار کشیدن، مصرف الکل و مواد مخدر:

همه ی اینها بسیاری از جنبه های  سلامت را  در معرض خطر قرار می دهد، سیگار می تواند به بسیاری از مشکلات چشم شما آسیب برساند. دود سیگار برای چشم ها سمی است و باعث تحریک و قرمزی می شود. علاوه بر این، الکل سبب ایجاد گلبول های قرمز می شود. مصرف الکل زیاد می تواند منجر به  خونریزی چشمها شده و همچنین قرمزرنگ  شود.

 

کشیدن ماریجوانا باعث ایجاد رگهای خونی در چشم می شود. این نتیجه چشم قرمز است که می تواند برای ساعت ها ادامه داشته باشد. برای جلوگیری از چشم های قرمز، این مواد را از بین ببرید یا از آنها اجتناب کنید.

 خستگی و چشم های خشک :

چشم شما ممکن است قرمز شود اگر از سندرم خشک چشم رنج می برید.

این به این دلیل است که آنها ناشی از کمبود روانکاری تحریک می شوند. صحبت کردن با چشم پزشک شما ممکن است شما را به درمان صحیح سندرم خشک چشم متذکر شود. اغلب قطرات چشم می تواند به عنوان اشک مصنوعی برای کمک به چشمان خود را مرطوب میکند .

 

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

سندرم بینایی کامپیوتر:

چشم خشک همچنین می تواند منجر به سندرم بینایی کامپیوتر شود.

هنگامی که به صفحه کامپیوتر نگاه می کنید، به طور متوسط ​​شما 66٪ کمتر از زمانی که نگاه می کنید چشمک می زند. هنگام استفاده از رایانه، می توان از قانون 20-20-20 بهره برد. این به این معنی است که هر 20 دقیقه، به مدت 20 ثانیه به دور از صفحه نمایش در حدود 20 فوت دور حرکت می کند.

 

درمان خونریزی چشم

خونریزی چشمهای شما ممکن است دردناک باشد. ممکن است حساسیت نور، تورم یا تاری دید را تجربه کنید. اگر چنین است، مهم است که فورا به پزشک مراجعه کنید. اگر چشم شما به علت آسیب ناشی از خونریزی باشد، باید از پزشک خود دیدن کنید تا مطمئن شوید که آسیب جدی ندیده ایدبسیاری از موارد خونریزی چشمها به خودی خود روشن می شوند و تغییر در شیوه زندگی شما می تواند علائم را کاهش دهد. سعی کنید بیشتر بخوابید، رژیم غذایی خود را تغییر دهید، یا مکافات منظم کامپیوتر را تجربه کنید .

 

منبع :جراحی چشم

همچنین مطالب توصیه شده به شما ...

آیا میدانید شما میتوانید همین سایت را که در حال مشاهده آن هستید اجاره یا خریداری کنید؟ کلیک کنید  

Leave a Reply