Blog – Full Width – جراحی چشم – دکتر چشم | متخصص چشم | عمل لیزیک و لازک | آب مروارید

Blog – Full Width

جراحی چشم گربه ای

by آوریل 29, 2018

جراحی چشم گربه ای

ظاهر پلک ها یکی از عوامل اصلی زیبایی صورت انسان است. پلک های که به مرور زمان افتاده شده اند دارای شخص را دچار مشکل در دید میکنند پلک ها در دید نقش مهمی دارند و به همین ترتیب، به طور غیر مستقیم تبدیل به یک بخش جدایی ناپذیر از جهان می شوند. پلک ها مانند پرده ها عمل می کنند و از چشم محافظت می کنند. علاوه بر این، پلک ها نقش کلیدی در سلامت کلی چشم را بازی می کنند و مسئول پخش پرده اری از منیسک را دارند و از این طریق به دید مطلوب کمک می کنند. هرگونه سازش با عملکرد طبیعی و موقعیت استراحت آناتومیک پلک ها می تواند اثر منفی بر روی کلیه چهره صورت داشته باشد و به طور بالقوه باعث تخریب بافتی، از جمله شکستگی اپیتلیال قرنیه، ذوب قرنیه و سوراخ شدن پوست می شود.

 

هزینه جراحی چشم گربه ای

جراحی چشم گربه ای

 

هزینه جراحی چشم گربه ای چقدر است؟

هزینه های این عمل خیلی زیاد است و از حدود 8 میلیون تومان شروع میشود . عمل جراحی چشم گربه ای یا بزرگ کردن چشم نیازمند به یک متخصص چشم با تجربه کافی نیازمند است دوره درمان این عمل حدود 25روز است و بعد از گذشت 10 روز شما میتوانید از مواد آرایشی استفاده نمایید اما باید دقت داشته باشید که این عمل خیلی حساس است و باید مراقبت های کافی در این زمینه را انجام دهید.

این عمل برای افرادی که میخواهند افتادگی پلک خود را نیز برطرف کنند نیز مناسب است اما هزینه جراحی عمل افتادگی پلک یا بلفاروپلاستی یا خیلی کمتر از عمل جراحی چشم گربه ای است با ما همراه باشید

 

 

هزینه جراحی چشم گربه ای

جراحی چشم گربه ای

Canthoplastyچیست؟

Canthoplasty یک روش جراحی است که برای بالا بردن زوایای بیرونی چشم، اصلاحا به آن  چشم گربه ای نیز میگویند. به دلیل ایجاد مشکل در شکل و حالت پلک چشم این عمل انجام میگیرد با عمل  پلک های اضافی پس از بلفاروپلاستی بالا یا پایین است. Canthoplasty ایده آل برای بهبود بیان خستگی و حالت غم انگیز چشم است، بازگرداندن ظاهر پس از “چشم گربه” و ایجاد نگاه جوان تر به منطقه چشم باعث تغییر در ظاهر و چهره شخص میشود. Canthoplasty می تواند بافت سفت و سخت پلک پایین و تغییر شکل و تغییر محل کانتونا جانبی را همراه داشته باشد. این روش با استفاده از برش در گوشه بیرونی پلک برای بازسازی تاندون کانتینال ضعیف شده یا کششی که پلک پایین را مهار می کند، که به نوبه خود گوشه های بیرونی چشم را افزایش می دهد و شکل کلی آنها را بهبود می بخشد.

 

هزینه جراحی چشم گربه ای

جراحی چشم گربه ای

 

در بعضی موارد، دکتر های جراح چشم اپیدرمی بوكاتراپات، و همچنین ممکن است پوست و چربی بیش از حد را در طی این روش برای به دست آوردن نتایج مطلوب بردارند

پزشک از یک رویکرد مهاجم تهاجمی برای روشهای کانتینر جانبی استفاده می کند و برای پایین آوردن پلک های پایین تر به پوست قرمز چشم کمک می کند. کانتاپلستیک جانبی همچنین می تواند برای بیماران مبتلا به عمل جراحی قبلی پلک (blepharoplasty پایین) با عقب افتادن (کشیده شدن) پلک های پایین و کانتوس گرد استفاده شود. این تکنیک را می توان برای ترمیم ظاهر بیش از حد و یا جراحی چشم استفاده کرد.

چطوری Canthoplasty درمان می شود؟

Canthoplasty برای اصلاح چندین شرایط پزشکی و زیبایی، از جمله ectropion از تضعیف پلک های پایین استفاده می شود.

همچنین ممکن است برای اصلاح ضایعات ناشی از تروما، بیماری یا جراحی قبلی پلک استفاده شود.

 

هزینه جراحی چشم گربه ای

جراحی چشم گربه ای

 

Ectropion Ectropion چیست؟

شرایطی است که پلک پایین تر از سطح چشم می آید و پلک درونی و سطح چشم را در بر می گیرد که در اثر افزایش سن بیشتر دیده میشود و در افرادی که در کشورهایی مانند چین و کره شمالی زندگی میکنند یک نوع ژن است این حالت از چشم به مدل چشم کره ای نیز معروف است و به افتادگی پلک نیز مرسوم است. این اتفاق می تواند منجر به خشکی، تحریک و افزایش خطر ابتلا به عفونت شود. Ectropion در افراد مسن بیشتر رایج است، اما تروما دراثر بیش از حد در معرض نور خورشید بودن میتواند ایجاد شود اما ectropion در بیماران جوانتر نیز دیده میشود.

بهترین روش جراحی افتادگی پلک چیست؟

Canthoplasty تنها روش موثر برای اصلاح این وضعیت است .علت اصلی افتادگی پلک ها، از بین رفتن کلاژن و آسیب پلک در اثر تابش مستقیم نورخورشید است. هنگامی که جراحی توسط یک جراح چشم با تجربه انجام می شود، کانتاپلستیکت می تواند کمپلکس بافت را بهبود بخشد و ظاهر جوان تر را به ناحیه چشم بازگرداند.

 

 دکتر استیون فاجیان یکی از جراحان چشم پزشکی در ایالات متحده است و شهرت خود را در زمینه چالش برانگیز تکنیک های سنتی و پیشرفت های  برای انواع روش های پلک و صورت انجام داده است. دکتر Fagien علاوه بر مشارکت در بسیاری از مطالعات بالینی که منجر به تایید FDA از تزریقات مختلف شده است، بیش از 300 نشریه را به چاپ رسانده است، کتاب پرفروش کتاب خود را در مورد جراحی زیبایی اپوکوپلاستیک چاپ کرده است و بیش از 1000 سخنرانی در مورد تکنیک های خود را به آن داده است جراحان در سراسر جهان.

 

منبع : جراحی چشم

 

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

by آوریل 22, 2018

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

خونریزی چشمها ، گاهی اوقات به عنوان قرمزی چشم شناخته می شوند، از طریق رگ های خونی در سفیدی چشم شما (اسکلرا) ایجاد می شوند. چشم ها ممکن است به عنوان یک علامت مربوط به وضعیت چشم، آسیب یا آلرژی ایجاد شوند. گاهی اوقات خونریزی چشمها به هیچ وجه اتفاق نمی افتد.اگرخونریزی یک چشم دوباره باز گردد، باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا علت را جویا شود

بدانید که شرایط تا وقتی جدی است که علت آن تشخیص داده نشده است. اگر چشمان شما دردناک است و بیش از چند روز باقی بماند، با مشاور خود مشورت کنید.علل زیادی وجود دارد، و ممکن است بیش از یک راه برای درمان خونریزی چشم شما وجود داشته باشد

 

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

قرمزی عروق خونی چشم شما ممکن است به علل زیر باشد:    

کنژنکتیویت

رگ های خونی را به علت آسیب یا آلرژی

عفونت های چشم مانند بلفاریت

استفاده از لنز تماس نامناسب

قطره سفید کننده چشم

سرما و آنفولانزا

سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و مصرف مواد مخدر

خستگی و چشم های خشک

کنژنکتیویت ملانین یک غشای نازک و شفاف است که خارج از چشم را پوشش می دهد و همچنین درون پلک ها قرار دارد.

یکی از دلایل احتمالی چشم قرمز، کم خونی است. چشم متورم و تحریک پذیر می شود.

 

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

 

کنژنکتویت چگونه ایجاد میشود؟

این ممکن است به علت یک واکنش آلرژیک (به عنوان مثال به گرده)، یک عفونت ، یا یک عامل تحریک کننده مانند کلر باشد.

اگر به آن مشکوک هستید، چه کاری باید انجام دهید؟ به پزشک مراجعه کنید ، یک پزشک پس از شناسایی علت، ممکن است قطره های آنتیبیوتیک چشم یا آنتی هیستامین ها را تجویز کند. کنژنکتیویت گاهی مسری است اطمینان حاصل کنید که شما لوازم آرایشی و شستشو را به اشتراک نمی گذارید.

 

شما ممکن است خونریزی چشمها را در نتیجه  رگ های خونی در چشم مشاهده کنید. حرکات شدید مانند سرفه یا فشار دادن می تواند باعث ایجاد رگ های خونی در چشم شما شود. این نیز ممکن است به دلیل آسیب باشد. داروهایی نظیر آسپیرین ممکن است توانایی خون در لخته شدن را کاهش دهد، و ممکن است چشم قرمز به نظر بسیار قرمز تبدیل شود.

اگر خونریزی چشمهای  شما ناشی از آسیب یا درد باشد، باید به دکتر مراجعه کنید. عفونت های چشم می تواند باعث ایجاد التهاب در رگ های خونی چشم شود. شما ممکن است بخواهید با پزشک خود مشورت کنید تا به تشخیص عفونت چشم که از آن رنج می برید کمک کنید. یک نمونه ممکن است بلفاریت باشد.

بلفاروپلاستی :

بلفاروپلاستی درناحیه ای که مژه های شما بر روی پلک شما رشد می کنند، موجب بروز آن می شود. این می تواند باعث قرمزی، تحریک، حساسیت به نور و مژه ها شود. اگر احساس می کنید که از بلفاریت رنج می برید، حتما بهداشت خوب را تمرین کنید. اگربهبود نیافتد، با پزشک خود مشورت کنید.

 

استفاده از لنز تماس نامناسب :

اگر شما از لنزهای تماسی استفاده می کنید، ممکن است از قرمزی چشم ها به دلیل عدم استفاده درست از آنها رنج ببرید ؛ از آنها دوری کنید.  قبل از قرار دادن یا برداشتن لنزهای تماسی، باید دست ها را کاملا شستشو دهید و خشک کنید. آنها باید پس از هر استفاده، اگر روزانه یکبار مصرف شوند، باید برداشته شوند. اگر لنزهای یکبار مصرف ماهانه دارید، باید آنها را در مایع تمیز کننده صحیح ذخیره کنید. در انواع لنزها  لنز نازک تر، اکسیژن بیشتری به چشم شما می رساند .

نوع لنزهایی که استفاده می کنید را بررسی کنید. لنزهای نرم افزاری حاوی هیدروژل سیلیکون اجازه می دهد مقدار زیادی اکسیژن برای رسیدن به چشم فراهم شود. از متخصص چشم خود بخواهید این اطلاعات را در دسترس شما بگذارد

 

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

 

 قطره سفید کننده چشم  در برابر ضد قرمزی:

قطره های سفید کننده معمولا برای کاهش علائم چشم قرمز گرفته می شود. با این حال، استفاده بیش از حد از این قطره می تواند به چشمان شما ایجاد مقاومت بدهد، به طوری که قطره دیگر موثر نیست . علاوه بر این، هنگامی که قطره ها از بین می روند، ممکن است علائم شما بدتر شده باشد.این به نام هپاتیت بادی است و به همین علت است که قطره های سفید کننده چشم باعث کاهش جریان خون در چشم می شود.

سرما و آنفولاتزا :

چشم های قرمز یک نشانه سرما و آنفولانزا هستند. آنها معمولا در طی یک عفونت سینوس وجود دارند، به ویژه اگر شما سرفه یا عطسه کنید. قرمزی چشم بعد از اینکه شما از سرما یا آنفولانزا رهایی پیدا کردید ناپدید می شوید.

 

سیگار کشیدن، مصرف الکل و مواد مخدر:

همه ی اینها بسیاری از جنبه های  سلامت را  در معرض خطر قرار می دهد، سیگار می تواند به بسیاری از مشکلات چشم شما آسیب برساند. دود سیگار برای چشم ها سمی است و باعث تحریک و قرمزی می شود. علاوه بر این، الکل سبب ایجاد گلبول های قرمز می شود. مصرف الکل زیاد می تواند منجر به  خونریزی چشمها شده و همچنین قرمزرنگ  شود.

 

کشیدن ماریجوانا باعث ایجاد رگهای خونی در چشم می شود. این نتیجه چشم قرمز است که می تواند برای ساعت ها ادامه داشته باشد. برای جلوگیری از چشم های قرمز، این مواد را از بین ببرید یا از آنها اجتناب کنید.

 خستگی و چشم های خشک :

چشم شما ممکن است قرمز شود اگر از سندرم خشک چشم رنج می برید.

این به این دلیل است که آنها ناشی از کمبود روانکاری تحریک می شوند. صحبت کردن با چشم پزشک شما ممکن است شما را به درمان صحیح سندرم خشک چشم متذکر شود. اغلب قطرات چشم می تواند به عنوان اشک مصنوعی برای کمک به چشمان خود را مرطوب میکند .

 

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

چه چیزی باعث قرمزی چشم می شود؟

سندرم بینایی کامپیوتر:

چشم خشک همچنین می تواند منجر به سندرم بینایی کامپیوتر شود.

هنگامی که به صفحه کامپیوتر نگاه می کنید، به طور متوسط ​​شما 66٪ کمتر از زمانی که نگاه می کنید چشمک می زند. هنگام استفاده از رایانه، می توان از قانون 20-20-20 بهره برد. این به این معنی است که هر 20 دقیقه، به مدت 20 ثانیه به دور از صفحه نمایش در حدود 20 فوت دور حرکت می کند.

 

درمان خونریزی چشم

خونریزی چشمهای شما ممکن است دردناک باشد. ممکن است حساسیت نور، تورم یا تاری دید را تجربه کنید. اگر چنین است، مهم است که فورا به پزشک مراجعه کنید. اگر چشم شما به علت آسیب ناشی از خونریزی باشد، باید از پزشک خود دیدن کنید تا مطمئن شوید که آسیب جدی ندیده ایدبسیاری از موارد خونریزی چشمها به خودی خود روشن می شوند و تغییر در شیوه زندگی شما می تواند علائم را کاهش دهد. سعی کنید بیشتر بخوابید، رژیم غذایی خود را تغییر دهید، یا مکافات منظم کامپیوتر را تجربه کنید .

 

منبع :جراحی چشم

هزینه جراحی آب مروارید چقدر است؟

by مارس 31, 2018

هزینه جراحی آب مروارید چقدر است؟

هرینه عمل جراحی آب مروارید در هر منطقه متفاوت است و با توجه به نوع عمل روش های استفاده شده برای جراحی اب مروارید متفاوت است .

هزینه جراحی آب مروارید چقدر است؟ آیا تحت پوشش بیمه قرار میگیرد ؟ و میتوان از بیمه خود برای جراحی آب مروارید استفاده کرد

 

هزینه جراحی آب مروارید چقدر است؟

هزینه جراحی آب مروارید چقدر است؟

بعضی وقت ها بعد از 50 سالگی، اکثر ما به احتمال زیاد به پزشک چشم مراجعه مکنیم و در حالی که از بیماری آب مروارید شکایت میکنیم.

آب مروارید چیست؟

آب مروارید ابری از لنز داخل چشم است که باعث کاهش دید می شود که نمی تواند با عینک، لنزهای تماسی یا جراحی انکساری قرنیه مثل لیزیک اصلاح شود

اکثرا آب مروارید با فرآیند پیری همراه است و در میان ایرانی ها رایج است 60% در  سال 2010 آب مروارید داشته اند طبق نظر موسسه ملی چشم  انتظار می رود که میزان آب مروارید در ایران در سال های پیش رو به میزان قابل ملاحظه ای افزایش یابد، به خصوص به دلیل پیری جمعیت این مشکل زیاد میشود

در سال 2010، حدود 24.4 میلیون ایرانی ها آب مروارید داشتند واین تعداد تا سال 2050 به حدود 50.2 میلیون نفر خواهد رسید

خوشبختانه، جراحی آب مروارید مدرن یکی از امن ترین و موثر ترین روش های جراحی است که امروز انجام می شود
بیش از 3 میلیون جراحی آب مروارید هر ساله در ایران انجام می شود، اکثریت این روش ها نتیجه های دیداری عالی را می گذارند

در عمل جراحی آب مروارید، لنز داخل چشم شما که ابری شده است، حذف می شود و با یک لنز مصنوعی به نام لنز داخل چشم جایگزین می شود تا چشم به حالت اول بازگردد.

 

این روش معمولا به صورت سرپایی انجام می شود و نیازی به یک شب اقامت در یک بیمارستان یا سایر مراکز مراقبت ندارد

اکثر روش های آب مروارید مدرن شامل استفاده از یک دستگاه سونوگرافی با فرکانس بالا است که لنز ابری را به قطعات کوچک تقسیم می کند که سپس به آرامی از چشم با مکش خارج می شوند

و می تواند با برش های کوچکتر از تکنیک های قبلی جراحی برای حذف آب مروارید انجام شود،

باعث بهبودی و کاهش خطر عوارض جراحی آب مروارید مانند از بین رفتن شبکیه میشود

پس از اینکه همه ی بقایای لنز ابری از چشم شما برداشته شد، جراح آب مروارید یک لنز داخل چشم ایجاد می کند، آن را به طور ایمن در پشت رادیاتور قرار می دهد،لنز ممکن است در مقابل عنبیه قرار گیرد

هزینه جراحی آب مروارید چقدر است؟

هزینه جراحی آب مروارید چقدر است؟

جراح حذف قطره آب مروارید را به روش کاشت انجام می دهد (یک کوک ممکن است یا ممکن است لازم نباشد) و یک سپر محافظ روی چشم قرار داده می شود تا در مراحل اولیه عمل جراحی آب مروارید محافظت شود

جراحی آب مروارید با لیزر

این لیزرها برای انجام مراحل زیر در عمل جراحی آب مروارید، برای کاهش نیاز به تیغ جراحی و سایر ابزار دستی، مورد تایید قرار گرفته است

ایجاد برش قرنیه به جراح دسترسی به لنز اجازه می دهد
از بین بردن کپسول قدام لنز
تقسیم آب مروارید

لازم است تا فاکو  را تجزیه و حذف کند

ایجاد برش های قرنیه محیطی برای کاهش آستیگماتیسم

جراحی آب مروارید با لیزر (با دقت بیشتر ، عمل جراحی آب مروارید لیزر) نسبتا جدید است و به میزان قابل توجهی هزینه جراحی آب مروارید را افزایش می دهد، در درجه اول به دلیل اینکه لیزر می تواند از 300000 تا 500000 تومان برای جراح برای خرید هزینه کند وهزینه های قابل توجه دیگر مرتبط با مصرف و نگهداری این فناوری
در حالی که مطالعات نشان داده است که لیزرها می توانند در طی مراحل خاص جراحی آب مروارید دقت بیشتری را بهبود ببخشند، ممکن است لزوما باعث بهبود ایمنی جراحی آب مروارید بهبود زمان و نتایج بصری در هر مورد نگردد.

 

برای آخرین اطلاعات در مورد جراحی آب مروارید لیزر، در طول عمل چشم و مشاوره جراحی آب مرواریداز پزشک چشم خود بپرسید.

روش های جراحی آب مروارید

قبل از عمل جراحی آب مروارید، متخصص اپتومتری و چشم پزشک شما یک امتحان جامع چشم برای بررسی سلامت کلی چشم را انجام می دهد، ارزیابی کنید که آیا دلایلی وجود دارد که نباید جراحی انجام دهید و عوامل خطر را شناسایی کنید

همچنین برای انجام دقیق تعیین میزان نزدیک بینی،یا آستیگماتیسم قبل از جراحی انجام شود.

اندازه گیری های اضافی چشم شما برای تعیین انحنای قرنیه و طول چشم شما انجام می شود

این اندازه گیری ها برای جراح آب مروارید ضروری است تا قدرت مناسب لنز داخل چشم

را انتخاب کند و بهترین دید ممکن را بعد از جراحی به شما می دهد

ها نزدیک بینی و دوربینی را تصحیح می کنند،

در حال حاضر IOL های مغناطیسی نیز وجود دارند که آستیگماتیسم را اصلاح می کنندiol اگر بعد از عمل جراحی آب مروارید عینک نزنید، معمولا یک ایمپلنت لنز مونو فوکال استفاده می شود.

هزینه جراحی آب مروارید چقدر است؟

هزینه جراحی آب مروارید چقدر است؟

تجویزی مورد نیاز است چشم پزشک معمولا عینک های جدیدی برای شما پس از جراحی تجویز می کند

لنزهای تماسی

یکی دیگر از گزینه ها این است که این انواع را برای   ای او ال های اصلاح شده پیشرفته دیابتی ها انتخاب میکنند

هر دو نوع طراحی شده اند تا طیف وسیعی از بینایی را پس از عمل جراحی آب مروارید رافراهم میكنند

چند قطره چشم پزشکی برای چند هفته پس از عمل جراحی آب مروارید استفاده می شود.

شما همچنین باید یک سپر چشم محافظ خود را در حین خوابیدن یا بیدار شدن در حدود یک هفته پس از جراحی پوشانید.

برای محافظت از چشم خود را از نور خورشید و دیگر نورهای روشن ،به شما یک جفت عینک آفتابی پس از عمل داده می شود

همچنین، بسیاری از مراکز نیاز به داشتن یک نفر پس از عمل جراحی آب مروارید دارند

اگر بیهوشی دریافت کردید.مطمئن شوید که قبل از عمل آب مروارید، این مورد را بپرسید، بنابراین برای روز عمل جراحی آماده باشید

در حالی که چشم شما بهبود می یابد،

ممکن است در چند روز اول یا حتی چند هفته بعد از این عمل، قرمزی چشم و تاری دید را تجربه کنید

در طی  هفته اول از انجام اعمال زیر خودداری کنید

فعالیت شدید و بلند کردن سنگین

خم شدن

تمرین و فعالیت های مشابه که ممکن است در هنگام بهبودی به چشم شما برسد است به چشم شما برسد و باعث عفونت شود

در حین دوش گرفتن یا حمام چشم خود را بسته نگه دارید. همچنین از حمام شنا یا حمام های داغ برای حداقل دو هفته اجتناب کنید.

هر گونه فعالیتی که چشم شما را در معرض گرد و غبار، آلودگی یا سایر آلودگی ها قرار می دهد

جراح آب مروارید شما ممکن است به شما دستورالعمل ها و توصیه های دیگری برای بازیابی به شما بدهد

اگر در هر زمان پس از عمل جراحی آب مروارید سؤالی دارید، با پزشک چشم خود مشورت کنید

اگر به عمل جراحی آب مروارید در هر دو چشم نیاز دارید، جراح شما معمولا ترجیح می دهد که یک تا سه هفته صبر کنید، بنابراین اولین چشم شما به اندازه کافی بهبود می یابد و قبل از عمل جراحی دوم چشم دید شما در این چشم است

 

حتی افرادی که پس از عمل جراحی آب مروارید یک نتیجه بصری عالی دارند و می توانند بدون عینک ببینند پس از عمل جراحی به طور کامل از عینک محافظت می کنند، زیرا اگر در عین حال عینک بیشتری داشته باشند

اگر بعد از عمل جراحی آب مروارید، عینک خود را نمیزنید، لنزهای با پوشش ضد انعکاسی و لنزهای فتوکرومیک برای بهترین دید، راحتی و ظاهر توصیه می شود

مبع: جراحی چشم

همه چیزهایی که باید درباره ناخنک چشم بدانیم

by مارس 29, 2018

همه چیزهایی که باید درباره ناخنک چشم بدانیم

ایا ناخنک چشم نیازی به درمان دارد؟ایا ناخنک چشم نیاز به جراحی دارد

پتريگيوم يک فيبر انسدادي بالي شکل است که از کونژيوتائو رشد مي کند که در سراسر قرنيه رشد مي کند. ناخنک چشم اغلب در افرادي که در مناطقي با اشعه ماوراء بنفش بالا زندگي مي کنند، بيشتر اتفاق مي افتد. گرد و غبار، گرم، خشک، باد، و دود و محیط الوده بیشتر اتفاق می افتد.درمان ناخنک چشم

چه چیزی باعث ناخنک چشم می شود؟

دلیل دقیق ناخنک چشم مشخص نیست. یک توضیح این است که قرار گرفتن در معرض نور فراوان (UV) میتواند منجر به رشد آن شود. این بیشتر در افرادی که در هوای گرم زندگی می کنند اتفاق می افتد و زمان زیادی را در فضای باز در محیط های آفتابی یا باد می گذراند. افرادی که چشم خود را به طور منظم در معرض عناصر خاص قرار می دهند، خطر بیشتری برای توسعه این وضعیت دارند. عوامل ناخنک چشم عبارتند از:
گرده
شن
دود
باد

علائم ناخنک چشم چیست؟

یک ناخنک چشم همیشه علائم ایجاد نمی کند.و وقتی که ایجاد میشود علائمش معمولا خفیف هستند.
نشانه های رایج ناخنک چشم عبارتند از:
قرمزی، چشم تار و سوزش چشم.
ممکن است احساس سوزش یا خارش نیز احساس کنید.
اگر یک ناخنک چشم به اندازه کافی بزرگ باشد بر روی پوشش قرنیه شما رشد میکند، می تواند بینایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. ناخنک چشم ضخیم یا بزرگتر نیز باعث می شود که شما احساس کنید که یک چشم خارجی دارید. شما ممکن است به علت ناراحتی نتوانید لنزهای تماسی خود را ادامه دهید.

چقدر ناخنک چشم جدی است؟

یک ناخنک چشم می تواند به آلرژی شدید بر روی قرنیه منجر شود، اما این نادر است. ریزش قرنیه باید درمان شود، زیرا می تواند باعث از بین رفتن بینایی شود. برای موارد جزئی، درمان معمولا شامل قطره چشم یا پماد برای درمان التهاب است. در موارد شدیدتر درمان میتواند شامل جراحی پترژیوم باشد.

ناخنک چشم چگونه تشخیص داده می شود؟

تشخیص ناخنک چشم ساده است. پزشک چشم شما ممکن است بر اساس یک معاینه فیزیکی با استفاده از یک لامپ شکاف تشخیص دهد. این لامپ اجازه می دهد تا دکتر شما چشم خود را با کمک بزرگنمایی و روشنایی چشم ببینید. اگر پزشک شما نیاز به انجام آزمایشهای اضافی داشته باشد، ممکن است شامل موارد زیر باشد
آزمون آمادگی چشم: این آزمون شامل خواندن نامه ها در نمودار چشمی است.
توپوگرافی قرنیه: این روش نقشه برداری پزشکی برای اندازه گیری تغییرات انحنای قرنیه شما استفاده می شود.

اسناد عکس: این روش شامل گرفتن تصاویر برای ردیابی نرخ رشد ناخنک چشم است

همه چیزهایی که باید درباره ناخنک چشم بدانیم

همه چیزهایی که باید درباره ناخنک چشم بدانیم

ناخنک چشم چگونه درمان می شود؟

یک ناخنک چشم معمولا نیازی به درمان ندارد، مگر آنکه ديد شما را مسدود کند یا باعث ناراحتیتان شدید شود.گاهی اوقات به چشمان خود بپردازید تا ببینید آیا باعث مشکلات بینایی شده است یا نه.
اگر ناخنک چشم موجب تحریک زیاد یا قرمزی شود، پزشک ممکن است از قطره های چشم یا پماد چشم استفاده کند که حاوی کورتیکواستروئیدها برای کاهش التهاب است.

عمل جراحي ناخنک چشم:

پزشک ممکن است عمل جراحی را برای از بین بردن ناخنک چشم انجام دهد، در صورتی که قطره ناخنک چشم و یا پماد مشکل را رفع نکنند. جراحی نیز زمانی انجام می شود که یک ناخنک چشم سبب از بین رفتن بینایی یا وضعیتی به نام آستیگماتیسم می شود که می تواند منجر به تاری دید شود. اگر میخواهید پتریجیوم را به دلایل زیبایی بردارید، می توانید با پزشک خود در مورد روش های جراحی بحث کنید.

 

خطرات مرتبط با ناخنک چشم:

در برخی موارد، پس از جراحی چشم شما ممکن است احساس خشکی کند و تحریک شود. پزشک شما می تواند داروهایی را برای تسکین ایم مسئله تجویز کند و خطر ابتلا به پریگویم را کاهش دهد.

چگونه ناخنک چشم ایجاد شود؟

در صورت امکان، از عوامل موثر بر چشم که در بالا ذکر شد جلوگیری کنید. شما می توانید با استفاده از عینک آفتابی یا کلاه برای محافظت از چشم خود را از نور خورشید، باد و گرد و غبار جلوگیری از ناخنک چشم جلوکیری کنید. عینک آفتابی شما نیز باید از اشعه ماوراء بنفش (UV) محافظت کند. اگر شما در حال حاضر ناخنک چشم دارید، محدود کردن موارد زیر می تواند رشد ناخنک چشم را کند:
باد
گرد و خاک
گرده
دود
نور خورشید
اجتناب از این شرایط همچنین می تواند جلوگیری از بازگشت ناخنک چشم شما کند.

عوارض جانبی ناخنک چشم:

بیماران باید قبل از شروع به طور کامل از عوارض احتمالی اطلاع داشته باشند.

عوارض در طول عمل ممکن است رخ دهد یا بعدا ممکن است رخ دهد.

عوارض درمانی ناخنک چشم عبارتند از:

همه چیزهایی که باید درباره ناخنک چشم بدانیم

همه چیزهایی که باید درباره ناخنک چشم بدانیم

سوراخ چشم
ریزش قرنیه
خونریزی داخل وریدی
کوئورت بیش از حد
آسیب عضلانی
معکوس کردن autograft ملتحمه (قرار دادن سطح اپیتلیال پایین آن)

عوارض بعد از عمل ناخنک چشم عبارتند از:

نقص اپی تلیالی پایدار شکل دلن (ناحیه ضخیم قرنیه در مجاورت تورم مانع صاف شدن طبیعی سطح قرنیه می شود)
هماتوم در زیر پیوند
از دست دادن پیوند
گرانولوم Pyogenic

عود نکروز Corneo-scleral
اسکلریت
اندوفتالمیت

عود بیماری یک عارضه دیرین است.که بعد از بیماری احتمال دارد اتفاق بیفتد

منبع: جراحی چشم

علت تفاوت رنگ چشم انسان چیست؟

by مارس 12, 2018

علت تفاوت رنگ چشم انسان چیست؟

علت رنگ های مختلف چشم چیست؟ عامل رنگ های چشم چیست؟عامل رنگ سبز چشم چیست؟

شاید برایتان سوال شده باشد که دلیل رنگ های مختلف چشم در انسان چیست و چرا برخی دارای رنگ چشم سبز یا قهوه ای هستند و آیا علت رنگ مو نیز با رنگ چشم یکی است یا خیر شما میتوانید برای اطلاعات دقیق تر درباره رنگ مو به سایت رنگ مو مراجعه کنید

علت تفاوت رنگ چشم انسان چیست؟

علت تفاوت رنگ چشم انسان چیست؟

انسانها در یک طیف باشکوه از رنگ های مختلف به دنیا آمده است.پوست سیاه و سفید و سبزه ،و موهای بلوندو قهوه ای و چشم های آبی سبز، کهربایی و قهوه ای،عامل تمام این طیف گسترده رنگ ها چیزی نیست جز ملانین

 ملانین چیست؟

ملانین ها یک دسته از ترکیبات تشکیل می دهند که عمدتا به عنوان رنگدانه ای کاربرد دارند . این رنگدانه ها مشتقات اسید آمینه تریروزین هستند حداقل سه نوع ملانین طبیعی وجود دارد eumelanin، pheomelanin و neuromelanin. ترکیب شیمیایی و خواص فیزیکی برای انواع مختلف ملانین متفاوت هستند، و این نشان می دهد که واکنش های شیمیایی و بیولوژیکی آنها ممکن است در معرض نور با یکدیگر متفاوت رفتار کنند

اگرچه ملانین ها در  همه جای بشر هستند، درک ما از شیمی آنها شگفت آور محدود است. رنگدانه های ملانین یک ساختار پیچیده طبیعی دارند که تحلیل دقیق آن را برطرف می کند. پس از جدا شدن از بافت زنده، آنها یک توده بی نظیر را تشکیل می دهند و ساختار ذاتی خود را از دست می دهند، و تجزیه و تحلیل آنها بسیار دشوار است

خواص ملانین چیست؟

ملانین به نظر می رسد در برخی از مناطق کوچک در مقیاس نانومتری ناهمگن است، خواص اپتیکی که ما می توانیم ببینیم، وابسته به توانایی مونومرها و الیگومرها (که از تعداد کمی از مونومرها تشکیل شده) بستگی دارد که ملانین برای جذب نور و توانایی ذرات ملانین برای بازتاب و پراکندگی نور برای طول موج های مختلف است. به نظر می رسد ملانین دارای خواص نیمه هادی است و هیچ یک از مدل های باند پیشنهادی به این معنی نیست

Eumelanin و pheomelanin نقش کلیدی در چشم، مو و رنگ پوست بازی می کنند. Neuromelanin رنگ برخی از مناطق متمایز از مغزاند. این رنگ آمیزی مستقل از نوع پوست و مو است. ناهنجاری های نوروملانین ها با بیماری های مختلف نروزی مانند پارکینسون و آلزایمر ارتباط دارد

رنگ چشم ما

Melanin مسئول رنگ چشم ما است. تغییر رنگ چشم ما از قهوه ای به سبز بستگی به مقدار ملانین در عنبیه دارد که به نوبه خود ژنتیکی است. سه ژن بر روی رنگ چشم تأثیر می گذارند، بنابراین دقیق بودن رنگ دقیقی که چشم های کودک دارد، دشوار است. افرادی که دارای چشم سیاه یا قهوه ای هستند، چشم هایی با ملانین بیشتری دارند تا اشعه های خورشید را مسدود کنند. کسانی که دارای چشم آبی، سبز یا قرمز هستند حفاظت کمی از خورشید دارند و ممکن است در مواجهه با نور درخشان با استفاده از عینک آفتابی، ناراحتی، سوزش، سوختگی و آسیب بافت را تجربه کنند. کورس برف یک مثال مشهور از این نوع آسیب است.

 

رنگ مو

رنگ مو ما نیز با مقادیر مختلف ملانین تعیین می شود .ظاهر واقعی مو و کیفیت کلی بازتابنده آن به واسطه نوع رنگدانه و همچنین تراکم و توزیع گرانول های رنگدانه تعیین می شود انواع مختلف ملانین وجود دارد، و نسبت این رنگدانه ها رنگ های مختلف مو را تولید می کند که مجددا تعیین ژنتیکی می شود مخلوط متفاوت نه تنها از یک شخص به دیگری، بلکه همچنین در سر یک فرد متفاوت است

Eumelanin یک رنگدانه تیره است که در موهای سیاه و سبز غالب است eumelan قهوه ایeumelanin سیاه نوع مختلف ملانین هستند مقدار کمی از eumelanin ( قهوه ای )در نبود رنگدانه های دیگر ظاهر موهای بلندی را ایجاد می کندPheomelanin که رنگدانه سبک تر در موهای قرمز یافت میشود و در مناطق قرمز پوست مثل لب ها متمرکز است

از آنجایی که افرادی که دارای موهای قرمز هستند قادر به ایجاد رنگدانه تیره اوملانین نیستند، پوست آنها به طور کلی کاملا رنگی است و به راحتی با قرار گرفتن در معرض آفتاب سوختگی می یابد اگر چه افرادی که دارای موهای تیره هستند ممکن است فمئولنین زرد و نارنجی تولید کنند، اما به وضوح از رنگدانه تیره اوملانین پنهان شده و به آسانی دیده نمی شود

با این حال، Pheomelanin قرمز مایل به زرد است که باعث ایجاد گرم، طلایی، و یا طناب آبی در برخی از انواع موهای قهوه ای است طیف رنگ های تولید شده توسط ملانین محدود به سایه های زرد، قهوه ای، قرمز و سیاه است موهای خاکستری حاوی تنها چند گرانول ملانین هستند که از طریق مو گسترش می یابد موهای سفید حاوی هیچ ملانین نیست سفیدی آنها اثر نور است، چون مو  آنها نور را منعکس می کنند

علت تفاوت رنگ چشم انسان چیست؟

علت تفاوت رنگ چشم انسان چیست؟

eumelanin یا pheomelanin را اغلب شما می توانید در مو پیدا کنید، اما هر دو نه تکه های مجاور فولیکول های مو ممکن است تقسیم دقیق بین دو نوع رنگدانه را نشان دهد این اثر بیشتر در الگوهای و نشانه های پستانداران دیگر مانند لئوپوراد، ببرها و نژادهای مختلف سگ بیشتر مشهود است سطوح پایین فمئولنین (در غیاب ائولاملانین) مشخصه موهای کرم رنگ در بسیاری از حیوانات است رنگدانه ها بیشتر در صفحات چشم آبی و گیاهان سبز است عنبیه دارای رنگدانه است که رنگ چشم را تعیین میکند قسمت رنگی چشم، عدسی نامیده می شود ایریس ها به عنوان یکی از شش رنگ طبقه بندی شده اند: کهربا، آبی، قهوه ای خاکستری، سبز، فندق یا قرمز اغلب با چشم های فانتزی اشتباه گرفته می شود، چشم های کهربا مایل به یک رنگ جامد طلایی یا مس هستند بدون رنگ های آبی یا سبز معمولی

 

به تازگی، دانشمندان اعلام کرده اند که همه کسانی که چشم های آبی هستندباهم مرتبط اند. افرادی که دارای چشم های قهوه ای هستند ملانین بیشتری دارند و بیش از نیمی از مردم جهان چشم های قهوه ای دارند قهوه ای شایع ترین رنگ چشم است در نگاه اول ممکن است که چشمهای خاکستری رنگ “آبی” نامیده شوند، اما به نظر می رسد اما به نظر می رسد که بسته به لباس، نورپردازی و خلق (که ممکن است فردی چشم را، فشرده سازد رنگ های عنبیه) ممکن است ظاهرا “رنگ” را از رنگ خاکستری به رنگ آبی به سبز تغییر دهند سبز رنگی ترین رنگ چشم است، اما بیشتر در شمال و مرکزی اروپا یافت می شود.

چشم های قرمز
چشم های قرمز وجود دارد شما می گویید “قرمز؟” “بله، قرمز”، می گویم، اگرچه ما اغلب آنها را عروسکی می نامیم. عکسهای سفید با چشم های صورتی. آنچه در واقع شما در خرگوش ها و در آلبوم ها مشاهده می کنید، رگ های خونی پشت عنبیه است. از آنجا که ملانین بسیار کم در چشم وجود دارد، هیچ چیز برای مخفی کردن عروق خونی در محل کار پنهان نیست. این چشم های قرمز از چشم های قرمز که گاهی در هنگام استفاده از فلش در عکس ها می بینند متفاوتند. قرمز که در تصاویر دیده می شود، انعکاسی از فلش پشت چشم است که با رگ های خونی پر شده است.، احتمالا چشم های قرمز
چشم های قرمز وجود دارد شما می گویید “قرمز؟” “بله، قرمز”، می گویم، اگرچه ما اغلب آنها را صورتی می نامیم. عکسهای سفید با چشم های صورتی. آنچه در واقع شما در این خرگوش ها و در آلبوم ها مشاهده می کنید، رگ های خونی پشت عنبیه است. از آنجا که ملانین بسیار کم در چشم وجود دارد، هیچ چیز برای مخفی کردن عروق خونی در محل کار پنهان نیست. این چشم های قرمز از چشم های قرمز که گاهی در هنگام استفاده از فلش در عکس ها می بینند متفاوتند. قرمز که در تصاویر دیده می شود، انعکاسی از فلش پشت چشم است که با رگ های خونی پر شده است.
ملانین تنها یک دلیل برای تعیین رنگ چشم است دلایل دیگری نیز وجود دارد

علت تفاوت رنگ چشم انسان چیست؟

علت تفاوت رنگ چشم انسان چیست؟

نکاتی که برای حفاظت از چشم لازم است رعایت کنیم

همیشه عینک آفتابی بزنید

اشعه ماوراء بنفش می تواند به چشمان شما صدمه بزند درست مثل پوست شما. اثرات زیاد می شوند و می توانند مشکلاتی ایجاد کنند مانند آب مروارید،مشکلات قرنیه، و حتی سرطان پلک را ایجاد کنند

هر زمان که بیرون هستید – حتی در روزهای ابری  از عینک آفتابی هایی استفاده کنید که از اشعه های UV-A و UV-B را مسدود می کند برف، آب، شن و بتن تمام می تواند اشعه ماوراء بنفش را منعکس کندفاصله شما تا صفحه نمایشگر تا حدود 25 اینچ و کمی بیشتر از سطح چشم باشد

علت تفاوت رنگ چشم انسان چیست؟

علت تفاوت رنگ چشم انسان چیست؟

از عینک ایمنی در کار و بازی استفاده کنید

تقریبا نیمی از تمام آسیب های چشم در خانه اتفاق می افتد، نه در محل کار.، از شیشه های ایمنی استفاده کنید عینک محافظ می تواند 90٪ از آسیب های چشم را از بین ببرد لنزها باید از پلاستیک پلی کربنات ساخته شوند که 10 برابر مقاومت بیشتری نسبت به سایر مواد است

برای قلب و چشم هایت درست بخور

غذاهایی که به گردش خون کمک می کنند برای قلب، چشم ها و بینایی شما مناسب است. مواد غذایی سالم مانند قارچ مرکبات، سبزیجات برگ سبز تیره و دانه های کامل را انتخاب کنید

غذاهایی که غنی از روی، لوبیا، نخود فرنگی، بادام زمینی، صدف، گوشت قرمز و گوشت قرمز و مرغ است، می توانند چشم ها را در مقابل آسیب های نور مقاومت کنند. و هویج به چشم کمک می کند ویتامین A در آنها برای بینایی مهم است. سایر مواد مغذی که به چشم کمک می کنند عبارتند از بتا کاروتن (که در بسیاری از میوه ها و سبزیجات زرد نارنجی یافت می شود) و لوتئین و زاکسنتین (در سبزیجات برگ و محصولات رنگی یافت می شود

مشکلات چشم را نادیده نگیرید

اگر چشمان شما خارش یا قرمز باشد، آنها را با کمپرس های سرد، آنتی هیستامین ها یا قطره های چشم برطرف کنید. اگر احساس خشکی میکنید، مانند ماسه ای که در چشم شما وجود دارد، آن را با آب پاک بشویید. اگر علائم همچنان ادامه داشته باشد، یا اگر درد چشم، ترشحات، تورم یا حساسیت به نور داشته باشید به پزشک چشم مراجعه کنید

لنزهای تماسی خود را تمیز کنید

مراقبت از مخاطبین خود را. قبل از دست زدن به لنز، همیشه دست های خود را بشویید. استفاده از پاک کننده ها و قطره های مورد تایید پزشک چشم شماباشد  هر بار که لنز را استفاده می کنیدخوب شستشو دهید لنزهای روز را در حین خواب، حتی برای چرت زدن،خارج کنید و لنزها ر بیشتر از تاریخشان نگه ندارید

علت تفاوت رنگ چشم انسان چیست؟

علت تفاوت رنگ چشم انسان چیست؟

خواندن برچسب های داروها

بسیاری از انواع داروها یا ترکیبی از داروها می توانند بینایی شما را تحت تاثیر قرار دهند. در مورد عوارض جانبی احتمالی داروهای مختلف استفاده شده که باعث  چشمان خشک یا  بینایی دوگانه، حساسیت به نور، پلک های پف دار و تاری ایجاد میکنند به پزشک خود اطلاع دهید

آرایش چشم قدیمی را دور بزن

باکتری ها به راحتی در محصوات آرایشی مایع یا کرم چشم رشد می کنند. پس از 3 ماه محصول را دور بریزید اگر عفونت ایجاد کرد فورا آرایش چشم خودپاک کنید و یک دکتر جشم پزشک را ببینید

هرگز لوازم آرایشی را به اشتراک نگذارید و از نمونه فروشگاه استفاده نکنید قبل و بعد از استفاده از آرایش چهره خود را کاملا تمیز کنید و لوازم آرایشی را درون خطوط مژه نزنید

اگر سیگار میکشید، متوقف کنید سیگار کشیدن به معنای افزایش دژنراسیون ماکولا است و همچنین باعث افزایش خطر ابتلا به آب مروارید و افزایش خشکی چشم است سیگار کشیدن نه تنها خطر ابتلا به حمله قلبی را افزایش می دهد، بلکه می تواند به شبکیه آسیب برساند و باعث از بین رفتن بینایی شود

رنگ چشم آبی،سبز یا خاکستری

احتمال ابتلا به سرطان چشم در افراد چشم رنگی بیشتر است

منبع:جراحی چشم

تفاوت چشم ضعیف با چشم استیگمات چیست؟

by فوریه 25, 2018

تفاوت چشم ضعیف با چشم استیگمات چیست؟

تفاوت چشم آستیگمات با چشم سالم در چیست؟ 5 راه درمان چشم آستیگمات . آشنایی با لنزهای آستیگمات آیا جراحی چشم آستیگمات مفید است؟

برای اطلاع از مطالب بیشتر در زمینه مشکلات چشمی به سایت جراحی چشم مراجعه نمایید

آستیگماتیسم یک وضعیت شایع است که در آن سطح چشم و یا قرنیه به شکل منحنی طبیعی ایجاد نمیشود و منجرب به تاری دید می شود.

منحنی غیر طبیعی قرنیه به این معنی است که وقتی نور به چشم وارد می شود، به درستی روی شبکیه متمرکز نمی شود، در نتیجه یک تصویر نامشخص دیده میشود قرنیه چشم بدون آستیگمات یک شکل و کاملا است مانند سطح یک توپ فوتبال است اما سطح چشم آستیگمات،بیشتر بیضوی شکل است و انحنای خود را از دست داده و نور تابیده شده به چشم در دو نقطه در پشت چشم تمرکز می کند، و این باعث ایجاد تاری دید میشود

تفاوت چشم ضعیف با چشم استیگمات چیست؟

تفاوت چشم ضعیف با چشم استیگمات چیست؟

آستیگماتیسم ممکن است ناشی از یک لنز نامنظم که در پشت قرنیه قرار دارد اتفاق بیفتدو این می تواند کودکان و بزرگسالان را تحت تاثیر قرار دهد.این مشکل ممکن است مادرزادی باشد یا در هنگام تولد بوجود بیاید اما می تواند پس از عمل چشم یا آسیب به چشم نیز ایجاد شود این شرایط چشم به نام خطاهای انکساری شناخته شده اند این اتفاق زمانی می افتد که قرنیه یا لنز کاملا صاف و منحنی شکل و به طور کامل نباشد.

بسیاری از کودکان که با چشم آستیگمات متولد میشوند نمی فهمند مشکل دارند تا وقتی که آزمایش چشم از انها گرفته شود خواندن و تمرکز در مدرسه وقتی که بچه چشم آستیگمات داشته باشه و تشخیص داده نشده باشد تحت تاثیر قرار میگیرد

سایر خطاهای انکساری عبارتنداز:

نزدیک بینی

دوربینی

پیش دبوپیا که با پیری اتفاق می افتد

خطاهای انکساری حدود نیمی از بزرگسالان را در سن 30-20 سالگی و بیشتر تحت تأثیر قرار می دهند

آزمون تست چشم آستیگمات:

کراتومتر یا چشم:

این دستگاه نور منعکس کننده را از سطح قرنیه و شعاع انحنای قرنیه را اندازه گیری می کند و می تواند میزان انحنای غیر طبیعی را ارزیابی کند

توپوگرافی قرنیه:

این فرآیند اطلاعات بیشتری در مورد شکل و منحنی قرنیه ارائه می دهد

تفاوت چشم ضعیف با چشم استیگمات چیست؟

تفاوت چشم ضعیف با چشم استیگمات چیست؟

انواع چشم آستیگمات بر اساس خطاهای انکساری:

آستیگمات لنزی:

این آستیگمات شبیه به آستیگمات قرنیه است، اما بر روی لنز به جای قرنيه تاثیر می گذارد ، به جای منحنی کامل لنز دارای تغییراتی است که باعث می شود تصاویر در عقب چشم و یا شبکیه چشم تشکیل شود

آستیگمات مایوپیک:

مایوپیک زمانی اتفاق می افتد که آستیگماتیسم با نزدیکی و دو منحنی در مقابل شبکیه متمرکز شود

آستیگمات مخلوط:
آستیگماتیسم مخلوط زمانی است که یک منحنی چشم انداز و دیگر نزدیک است آستیگماتیسم همچنین می تواند به طور منظم یا نامنظم باشد اگر منظم باشد، دو منحنی در زاویه 90 درجه به یکدیگر قرار دارند، اما اگر آنها نامنظم باشند، زاویه 90 درجه نیست

آستیگمات نامنظم:

آستیگماتیسم نامنظم می تواند منجر به آسیب ، جراحی ، یا وضعیت چشم شناخته شده ای به نام کراتوکونوس شود که قرنیه به تدریج نازک تر می شود

کراتوکونوس یک اختلال دژنراتیو چشم است که در آن قرنیه به تدریج فرو می ریزد و به شکل مخروطی تغییر می کند. این می تواند یک بیماری به نام آستیگماتیسم نامنظم ایجاد کند

علائم و نشانه های چشم آستیگمات عبارتند از:

تاری دید یا  دید تحریف شده در تمام فواصل

سردرد

پرخاشگری بیش از حد

فشار چشم، به ویژه وقتی که چشم برای مدت طولانی تمرکز می کند، مثل خواندن از کاغذ یا مانیتور کامپیوتر

مشکل رانندگی در شب

توصیه هایی برای بچه ها با چشم آستیگمات و زمان مراجعه به پزشک چشم :

در 6 ماه در 3 سالگی
قبل از کلاس اول
هر 2 سال بعد از آن
برای کودکان با خطر بالا، امتحان چشم هر سال توصیه می شود

حقایقی در مورد چشم آستیگمات:

آستیگمات یک نوع خطای انکساری است

یک اشکال شایع در چشم است

یک منحنی غیر طبیعی قرنیه یا لنز است

یک جراحی لیزر اغلب می تواند چشم آستیگمات را اصلاح کند

 درمان چشم آستیگمات:

اگر آستیگمات ملایم باشد، پزشک ممکن است هیچ درمانی را پیشنهاد نکند در غیر این صورت از موارد زیر استفاده میکند

1) لنزهای اصلاحی:برای چشم آستیگمات برخی افراد که ممکن از جراحی لیزر استفاده کرده باشند

2) لنزهای تصحیح کننده:اشعه های نور ورودی را خنثی می کنند تا جبران خطای ناشی از انحراف معیوب را داشته باشند. به این ترتیب، تصاویر به درستی روی شبکیه چشم پوشیده می شوند و ممکن است به شکل عینک یا لنزهای تماسی باشد.و یک نسخه معمولی برای نزدیک بینی یا دور بینی باشد

قدرت کروی لنز برای اصلاح نزدیکی یا دوربینی چشم آستیگمات

قدرت لنز “سیلندر” برای اصلاح آستیگمات

3)جراحی لیزری: لیزری یک گزینه برای درمان آستیگمات است اما با خطرات همراه است

برخی از افراد مبتلا به آستیگمات می توانند با جراحی چشم لیزر درمان شوند، که شایعترین آنها لیزر(LASIK)است.

4)لیزیک: پزشک با استفاده از یک دستگاه به نام کراتوم برای برش نازک و دور گردن به قرنیه استفاده می کند جراح فلپ را بلند می کند و لیزر اگزایمر شکل قرنیه زیر فلپ را شکل می دهد

لیزیک درد کمتری نسبت به سایر روش ها ایجاد می کند و بیمار بهبود چشم خود را طی چند روز بدست میاورد

5)(LASEK): اپیتلیال لیزر توسط جراح برداشته می شود شود و یک لیزر برای تغییر شکل قرنیه استفاده می شود سپس بافت قرنیه جایگزین می شودلایه بسیار ضعیف تحت تاثیر قرار می گیرد  اگر فرد قرنیه نازک داشته باشدو قادر به لازیک نباشد این عمل جراحی گاهی ترجیح داده می شود و باعث می شود چشم  در مقایسه با PRK آسیب پذیرتر شود. LASIK بیشتر دردناک است

تفاوت چشم ضعیف با چشم استیگمات چیست؟

تفاوت چشم ضعیف با چشم استیگمات چیست؟

چه کسی نباید جراحی لیزر را انجام دهد؟

بیمار زیر سن 18چشم بیمار هنوز در حال تغییر است، برای مثال، در افراد مسن تر. چشم باید حداقل یک سال قبل از جراحی لیزر پایدار باشد

بیماران مبتلا به دیابت ، زیرا جراحی ممکن است موجب ناراحتی در چشم ناشی از دیابت شود

یک زن باردار یا درحال شیردهی، زیرا هورمونهای او در نوسان است و نتیجه درستی را ایجاد نمیکنند

فرد دارای بیماری ایمنی مانند آرتریت روماتوئید، لوپوس یا HIVاست ،چون بعد از جراحی ممکن است دچار مشکل شود

 

خطرات جراحی با لیزر شامل موارد زیر باشد:

خطاهای انکساری: جراح مقدار اشتباهی بافت را از بین می برد و دید بیمار بدتر می شود

رگرسیون: نقص دید پس از جراحی تجدید می شود

از بین رفتن دید بصری: بعضی از افراد ممکن است بعد از جراحی بدتر شوند

چشم های خشک: این یک مشکل رایج پس از جراحی چشم لیزر است

در بیشتر کشورها این عوارض کم هستند

گزینه های دیگر لیزر عبارتند از:

(PRK):در کراتکتومی فوتورفراکتیک  برخی از لایه محافظ خارجی قرنیه حذف می شوند

لیزر اکسایمر :با از بین بردن بافت، شکل قرنیه را تغییر می دهد  هنگامی که قرنیه بهبود می یابد، معمولا منحنی حتی بیشتر حالت کروی دارد. ومی تواند درد متوسط تا شدید ایجاد کند

تفاوت چشم ضعیف با چشم استیگمات چیست؟

تفاوت چشم ضعیف با چشم استیگمات چیست؟

نکاتی برای افراد آستیگمات:

عینک ممکن است برای کودکان زیر 12 سال بهتر باشد

هر کسی که از لنزهای تماسی استفاده می کند باید از سلامت لنز آگاه باشد تا خطر عفونت چشم را کاهش دهد

در بیشتر کشورها این عوارض کم هستند

گزینه های دیگر لیزر عبارتند از:

(PRK):در کراتکتومی فوتورفراکتیک  برخی از لایه محافظ خارجی قرنیه حذف می شوند

لیزر اکسایمر :با از بین بردن بافت، شکل قرنیه را تغییر می دهد  هنگامی که قرنیه بهبود می یابد، معمولا منحنی حتی بیشتر حالت کروی دارد. ومی تواند درد متوسط تا شدید ایجاد کند

 

منبع :جراحی چشم

Subscribe to our newsletter

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin porttitor nisl nec ex consectetur, quis ornare sem molestie. Sed suscipit sollicitudin nulla tempor congue. Integer sed elementum odio.