کدام سبزی ها برای چشمتان مفید است ؟ – جراحی چشم – دکتر چشم | متخصص چشم | عمل لیزیک و لازک | آب مروارید

Blog

کدام سبزی ها برای چشمتان مفید است ؟

by جراحی چشم in اکتبر 14, 2016

کدام سبزی ها برای چشمتان مفید است ؟

همه ما از مواد خوراکی سبزی ها و میوه ها در زندگی و روزمره و عده غذایی هایمان استفاده می کنیم اما بهتر است بدانیم که چه چیزی برای چشم ما مفید است یا اگر کسی جراحی چشم انجام داد بدانیم چه میوه ای و چه سبزی بخورد در مطلب قبل به مورد لوبیا برای چشم اشاره کردیم که میتوانید در اینجا مشاهده کنید

کدام لوبیا برای چشم شما مفید است ؟

و در این مقاله پرداخته ایم به کدام سبزی ها برای چشم شما مفید است ؟

امیدواریم مراقب چشمانتان باشید .

 

کدام سبزی ها برای چشمتان مفید است ؟

کدام سبزی ها برای چشمتان مفید است ؟

 

 

سبزی هابرای سلامت چشم چه نقشی دارند  :
●درمان خارش
●سوزش پلك
●خستگی چشم
●و ترس از نور

بسیار مفید می باشد سبزی ها نقش خوبی را برای سلامت چشمان ما دارند اما بهتر است به این مساله هم بپردازیم

کدام سبزی ها برای چشمان ما مفید است ؟

ما اگر بدانیم چه سبزی برتی چشمان ما مفید تر است حتما آن سبزی را با لذت بیشتری استقاده میکنیم

 

پیاز از قدیمی‌ترین سبزیها و صیفی‌جات خوراکی در دنیا و ایران مفید برای چشمl

پیاز از قدیمی‌ترین سبزیها و صیفی‌جات خوراکی در دنیا و ایران مفید برای چشمl

پیاز از قدیمی‌ترین سبزیها و صیفی‌جات خوراکی در دنیا و ایران است که خاستگاه آن در ایران و افغانستان ذکر کرده‌اند. این محصول سه هزار سال قبل از میلاد مسیح در مصر کشت می‌شده‌است و بر اساس برخی اسناد کارگرانی که در ساختن اهرام مصر فعالیت می‌کرده‌اند از پیاز به عنوان غذای اصلی استفاده می‌کردند. پیاز به خانواده آلیاسه (Alliaceae) متعلق است و گیاهی است دو ساله با رشد بوته‌ای ضعیف، برگهای استوانه‌ای شکل توخالی که در سال اول با توجه به طول روز مورد نیاز خود تشکیل سوخ یا پیاز (Bulb) داده و در سال دوم با کشت سوخها و پس از ظهور ساقه (های) گل دهنده و چترها تولید بذر می‌نماید. مهم‌ترین فاکتورهای محیطی مؤثر در تشکیل سوخ درجه حرارت و طول روز است و بر این اساس رقمهای پیاز به سه گروه شامل ارقام روز بلند، روز متوسط و روز کوتاه تقسیم‌بندی می‌شوند. اهمیت این موضوع در تعیین زمان مناسب کاشت است به طور مثال برای کاشت ارقام روز بلند مانند پیاز قرمز قرمز ایلخچی به طور معمول فروردین ماه اقدام به کاشت می‌شود.

تره یا گندنا کوچکترین هموند خانواده پیازهای خوراکی مفید برای چشم

تره یا گندنا کوچکترین هموند خانواده پیازهای خوراکی مفید برای چشم

تره یا گندنا کوچکترین هموند خانواده پیازهای خوراکی است که در آسیا(از جمله ایران)، اروپا و امریکای شمالی می‌روید. در آشپزی برگ آن بدلیل طعم ملایمتر از سیر و پیاز، کاربرد بیشتری دارد.

این گیاه در آشپزی اروپا چندان شناخته شده نیست و حتی برخی ایرانیان اروپا آن را با پیازچه یکی می‌انگارند.اما در ایران بسیار استفاده می شود.

 

جعفری نوعی سبزی خوراکی است که در انواع غذا و سوپ مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای چشم مفید است

جعفری نوعی سبزی خوراکی است که در انواع غذا و سوپ مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای چشم مفید است

جعفری نوعی سبزی خوراکی است که در انواع غذا و سوپ مورد استفاده قرار می‌گیرد. جعفری معمولاً بصورت تر و خشک عرضه و مصرف می‌شود.

خواص جعفری

جعفری یک منبع بسیار خوب ویتامین A، ویتامین C و ویتامین K می‌باشد. به علاوه جعفری منبع غذایی خوبی از آهن و اسیدفولیک است. جعفری شامل دو جزء خیلی مهم در ترکیب خود می‌باشد که موجب شده این سبزی نقشی بی همتا در سلامت انسان داشته باشد: روغن‌های فرار و فلاوونوئیدها.

روغن‌های فرار: اولین جزء مهم موجود در جعفری، روغن‌های فرار می‌باشند. این روغن‌ها به نام روغن‌های ضروری یا اسانس‌های گیاهی نیز خوانده می‌شوند. از ترکیبات مهم این گروه می‌توان به میریستیسین (myristicin)، لیمونن (limonene)، آلفا توژن (alpha-thujene) و اِاوجنول(eugenol) اشاره کرد. با تغلیظ این مواد عصاره‌ای حاصل می‌شود که دارای خواص درمانی فوق‌العاده است. در مطالعات انسانی مشخص شده است که روغن‌های فرار موجود در جعفری مخصوصاً میریستیسین، از شکل گیری و تشکیل تومورها (مخصوصا تومورهای ریه) جلوگیری می‌کنند. در تحقیقات دیگری مشخص شده است که فعالیت آنزیم گلوتاتیون S ترانسفراز را که مسئول پیشگیری از تخریب سلولی می‌باشد، تحریک می‌کند. از دیگر فعالیت این روغن‌ها این است که به خنثی کردن انواع مواد سرطان زا مانند بنزوپیرن‌های موجود در دود سیگار و دود ناشی از ذغال چوب کمک می‌کند.

فلاوونوئیدها: دومین جزء مهم آن، فلاوونوئیدها می‌باشند. از ترکیبات مهم این گروه که در جعفری یافت می‌شود، می‌توان آپیئین(apiin)، آپیجنین(apigenin)، کریسواِریول(crisoeriol) و لوتئولین(luteolin) را نام برد.

 

این سبزی ها و دیگر سبزی ها همگی برای چشم مفیداند .

جراحی چشم

همچنین مطالب توصیه شده به شما ...

آیا میدانید شما میتوانید همین سایت را که در حال مشاهده آن هستید اجاره یا خریداری کنید؟ کلیک کنید  

Leave a Reply