عوارض استفاده قطره های چشمی به صورت خودسرانه یا تجویز توسط غیر پزشک – جراحی چشم – دکتر چشم | متخصص چشم | عمل لیزیک و لازک | آب مروارید

Blog

عوارض استفاده قطره های چشمی به صورت خودسرانه یا تجویز توسط غیر پزشک

by جراحی چشم in اکتبر 30, 2016

مصرف خودسرانه قطره‌های چشمی بدون تجویز پزشک، منجر به سوراخ شدن سطح قرنیه، تخریب عصب بینایی و از بین رفتن چشم می‌شود. افرادی که با جوشکاری سروکار دارند و بدون تجویز پزشک برای تسکین درد چشم از قطره‌های بی حسی استفاده می‌کنند، بیشتر در معرض خطر سوراخ شدن قرنیه چشم قرار دارند. جوشکاری بدون استفاده از لوازم محافظتی چشم، سبب تابش مستقیم اشعه به چشم و سوزاندن سطح قرنیه و از بین رفتن اپیتلیوم می‌شود.avarez-estefade-khodsar-az-ghatre-cheshm

کدر شدن، سوراخ شدن سطح قرنیه و کوری را از جمله عوارض مصرف خودسرانه قطره بی حسی می باشد، این داروها مانع ترمیم اپیتلیوم و باعث ایجاد اثرات سمی روی سطح قرنیه شده و عوارض جبران ناپذیری را به دنبال دارد. بنابراین داروخانه‌ها نباید بدون تجویز چشم پزشک، قطره‌های چشمی را در اختیار مردم قرار دهند.

عارضه ی مصرف خودسرانه قطره های چشمی

استفاده خودسرانه از قطره چشمی کورتون به هنگام قرمزی چشم می‌تواند عوارض خطرناکی مانند ابتلا به بیماری های آب سیاه و آب مروارید را به دنبال داشته باشد و فشار چشم را بالا ببرد.

قرمزی چشم می‌تواند از آلودگی، تحریک، عفونت، آلرژی (حساسیت) و یا بیماری های دیگری به وجود آمده باشد.eltehab-cheshm

اگر چشم مشکلی پیدا کرد و دچار قرمزی و التهاب شد و پس از چند ساعت رفع نشد، فرد حتما باید به چشم پزشک مراجعه کند.

‌از مواردی که لازم است در زمان‌های مواجهه با مشکلات چشمی رعایت شود، عدم خود درمانی است. گاهی خود درمانی ممکن است به دلیل نداشتن اطلاعات و آگاهی از دلیل بروز بیماری و نحوه درمان آن، منجر به بروز عواقب خطرناک‌تری شود. مراجعه به پزشک باعث می‌شود روش درمانی متناسب با عارضه تجویز شود.

زخم قرنیه و عفونت داخل چشمی از عوارض استفاده خودسرانه و یا تجویز قطره های چشم توسط غیر پزشکان

عارضه ی مصرف خودسرانه قطره ی بی حسیmasraf-khodsarane-ghatre-cheshm

جراحی چشم

همچنین مطالب توصیه شده به شما ...

آیا میدانید شما میتوانید همین سایت را که در حال مشاهده آن هستید اجاره یا خریداری کنید؟ کلیک کنید  

Leave a Reply