عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست

عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست

عمل جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟

یکی از پرکاربردترین شاخه های جراحی چشم،عمل جراحی پلک است.بلفاروپلاستی یک عمل جراحی است که برای بهبود ظاهر پلک بالایی ،پایینی یا هردو انجام می شود. در این عمل. پوست اضافی چربی و عضله ها با هدف ایجاد ظاهری جوان تر در ناحیه اطراف چشم ها و کاهش خسته به نظر رسیدن چشم ها، برداشته و یا جابجا می شوند.عمل جراحی پلک با دلایل مختلف انجام می‌شود و متخصصان با تجربه می‌توانند تأثیرات شگرفی در بهبود ظاهر فرد جهت شاداب و جوان نشان دادن چشمان بیمار داشته باشند. دلایل اصلی استفاده از عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) به شرح زیر هستند:

 افتادگی پلک: داشتن پوست اضافی بر روی پلک بالا می‌تواند باعث ایجاد پف در ناحیه بالای چشم شود، این مسئله می‌تواند ظاهر خسته و ناراحت برای فرد ایجاد کند. در حالت‌های شدید، پف بالای چشم می‌تواند حتی دید فرد را نیز دچار مشکل نماید.

Woman Marked For Plastic Surgery

پف زیر چشم: با افزایش سن، اغلب پف زیر چشم ایجاد می‌شود. این مشکل معمولاً به خاطر کشیدگی بیش‌ازحد لایه‌های پلک پایین ایجاد می‌شود و مشکلی است که امکان درمان آن به‌سادگی با استفاده از عمل زیبایی پلک وجود دارد.
افتادگی پوست و چین‌وچروک زیر چشم: سست شدن پوست و بافت زیر چشم‌ها می‌تواند باعث ایجاد یک ظاهر مسن برای فرد شود و عمل جراحی افتادگی پلک می‌تواند برای هموار کردن این چین و چروک دور چشم و افتادگی ایجادشده مفید باشد.
چشم‌های سنگین و پژمرده: پلک‌ها ممکن است حجم زیادی از چربی را به خود جذب کنند و به‌این‌ترتیب همیشه ظاهر خسته‌ای داشته باشند. به‌هرحال امکان خارج کردن این چربی با استفاده از عمل جراحی پلک‌ها وجود دارد و به‌این‌ترتیب فرد ظاهر بهتر و شاداب‌تری پیدا می‌کند و باعث درشت شدن چشم ها می گردد.
بلفاروپلاستی واقعاً می‌تواند ظاهر چشم‌ها را بهبود بخشد و چین‌خوردگی‌های مغولی (چینی که گوشه‌ی داخلی چشم را می‌پوشاند) را اصلاح کند و در نتیجه منجر به واضح‌تر شدن پلک‌های پایینی ، درشت کردن چشم و جذاب‌تر شدن ظاهر کلی چشم‌ها شود

با جراحی پلک بالایی موارد زیر را می توان انجام داد :

● کاهش پوست آویزان و اضافی پلک فوقانی، به خصوص در قسمت بیرونی پلک.

● کاهش چربی بیرون زده و برجسته به خصوص درقسمت داخلی پلک

● کاهش احساس سنگینی پلک

● ظاهرسرحال تری رادر پلک فراهم می کند که آرایش آن را آسان ترمی نماید.

● بهبود بینایی (اگر پوست بیش از حد موجب مسدود کردن میدان دید شده باشد)plastic surgery

با جراحی پلک پایینی موارد زیر را می توان انجام داد :

● کاهش پوست اضافی پلک تحتانی

● کاهش چربی بیرون زده کیسه مانند و برجسته در زیر چشم ها

● پر کردن شیارایجاد شده میان بینی و گونه از طریق انتقال چربی از مناطق بیرون زده به مناطق دارای کمبود.

● اصلاح شل شدن و کاهش قوام پلک تحتانی که باعث نمایان شدن بیشتر سفیدی چشم می شود

نقش جراحی پلک در زیبایی چشمان شما
چشم‌ها از اساسی‌ترین اجزای صورت می‌باشند که نشان‌دهنده حالات هیجانی و منعکس‌کننده سن وسال هر فردی هستند و نقش اساسی در روابط اجتماعی ما ایفا می کنند. معمولا ظاهر چشم های افراد تأثیر زیادی در قضاوت اولیه دیگران نسبت به فرد و همچنین اعتماد به نفس خود فرد دارد.
وقتی که سن بالا می‌رود، پوست صورت دست‌خوش تغییرات می‌شود و رفته رفته چین و چروک‌ها نمایان می‌شوند. در این میان متاسفانه چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اجزای بدن، علائم پیری را نشان می دهند و موجب می شوند فرد ظاهری سالخورده و خسته پیدا کند.amal zibaiei-pelk
این تغییرات در پلک‌ها می‌توان به طرق مختلف در صورت نمایان شود:
1- ایجاد چروک در اطراف پلک‌ها
2- افتادگی و شل شدن عضلات پلک‌ها
3- جمع شدن چربی در قسمت پایینی پلک‌ها
4- آویزان شدن پوست لبه‌ی پلک‌ها
5- کش آمدن پلک‌ها بر روی چشم
6- بواسطه‌ی افتادگی پلک‌ها ممکن است ابروها از حد استاندارد پایین‌تر بیایند
7- پف آلود بودن پلک بالایی
8- و ...
درواقع این تغییرات ایجاد شده در پلک‌ها موجب می‌شود شادابی صورت تا حد زیادی از دست برود و فرد سن بالا و پیر به نظر بیاید.
مشکلات بوجود آمده برای پلک‌ها، نیاز به جراحی‌های جوان سازی در اطراف چشم را مطرح می‌کند. هر روز افراد بسیاری با بهره‌مندی از جراحی زیبایی پلک، اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و از جوانی و شادابی صورت خود لذت بیشتری می برند و منظره چشم را چندین سال جوان‌تر می‌کنند.
می‌توان عمل جراحی زیبایی پلک را یکی از اعمال جراحی کم خطر و کم عارضه نامید که ماهرت، تجربه و علم پزشک جراح نقش اساسی در آن ایفا می‌کند.blepharoplasty
در این جراحی چربی‌ها، پوست و عضلات اضافی پلک‌های بالا و پایین متناسب با نیاز هر فرد برداشته می‌شود و در صورت نیاز موقعیت پلک‌ها اصلاح می‌شوند که به موجب آن حالت خستگی و پیری صورت مرتفع می‌شود.
نکاتی که در رابطه با جراحی زیبایی پلک لازم است بدانید:
- این عمل در همه ی سنین قابل اجرا می‌باشد
- جراحی زیبایی پلک می‌تواند نواقص ناشی از افزایش سن و هم‌چنین مشکلات مادرزادی در پلک‌ها را مرتفع کند
- در جلسه مشاوره با دکتر برومند، تمامی سوابق پزشکی، درمان‌های دارویی، سوابق جراحی، وضعیت پزشکی فعلی و گذشته فرد و ... مورد بررسی دقیق قرار می‌گیرد.
- نتایج مفید جراحی زیبایی پلک سال‌ها و گاهی مادام العمر برای فرد باقی می‌ماند.

 
 

کلینیک تخصصی چشم

تهران

021-

امروز تماس بگیرید!

ساعات کار

شنبه - جمعه : 8:00 - 17:00

قرار ملاقات

eye-surgery@email.com